Zmiana godziny w drukarce fiskalnej posnet

We jakichkolwiek sklepach, także internetowych, ale ponadto w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, lekarskich oraz pozostałych pojawiły się kasy fiskalne. I choć klienci nie zawsze mają, żeby zabierać ze sobą paragony organizowane przez usługodawcę czy kasjera w interesie, to tak oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla nabywcy oraz możliwość drukowania paragonu dla użytkownika kasy. Jednocześnie to użytkownik kasy ustala, czy paragony będące do zestawień z fiskusem, planują być publikowane na specjalnej rolce w grupie papierowej, czy że winnym stanowić tylko umieszczane na cyfrowym nośniku.

W przypadku klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej leży po jego cesze. Grupę klientów skarży się, że paragon nie stanowi im do niczego potrzebny, że to specjalny papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej jednak za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może zapłacić mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe wysyłają naszych ludzi do sklepów, na stoiska w centrach handlowych czy do punktów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Dopuszczalna jest forma, gdy klientowi został wydrukowany paragon, i klient go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się znajdować w publicznym miejscu, a klient zdoła już rozwiązań ze sklepu, to zbyt pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, który potrafi zostać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia odbierania przez klientów paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została otwarta Loteria Paragonowa, w jakiej może otrzymać udział każdy użytkownik paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup towaru czy usługi na ilość przekraczającą 10 zł, może swój paragon zarejestrować na karcie loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając ilość i datę zakupu. Ideą imprezie jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w miesiącu. Raz na kwartał obraca się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do tej chwili przez fryzjerów i kosmetyczki i właśnie przez gabinety lekarskie i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.