Wybor taniej kasy fiskalnej

Podczas zakupu kasy fiskalnej stajemy przed dylematem, czy lepiej kierować się ceną, czy jakością produktu. Żeby odpowiedzieć na to pytanie, będziemy musieli zadać sobie kilka pytań pomocniczych.
Czy najtańsza kasa fiskalna będzie odpowiadała naszym potrzebom? Czy nie będzie psuła się zbyt często? Czy koszty napraw nie okażą się wyższe niż suma, którą zaoszczędzimy wybierając najtańszy produkt? Czy obsługa kasy jest problematyczna? Czy nasi pracownicy poradzą sobie z jej obsługą?

Zanim kupisz swoją pierwszą kasę fiskalną

Niska cena często wynika z niskiej jakości. Do produkcji taniego urządzenia używa się kiepskich części, zatrudnia nisko opłacanych, a co za tym idzie mniej wykwalifikowanych pracowników. Oczywiście są wyjątki od tej reguły, dlatego przed wyborem pierwszej kasy fiskalnej warto zasięgnąć opinii innych użytkowników interesującego nas modelu. Dobrym pomysłem może być rozmowa z własnymi pracownikami, zwłaszcza tymi, którzy mają doświadczenie w obsłudze takich urządzeń. Wiekowe ekspedientki, które od lat pracują w masarniach, sklepach spożywczych, kasach biletowych i najróżniejszych punktach zajmujących się handlem, mogą stanowić nieocenione źródło informacji na temat danego produktu.

tanie kasy fiskalne kraków

źródło: http://www.polkas.pl/pliki/sklep/produkty_d/kasa_fiskalna_novitus_soleo.jpg

Zbierz informacje o wybranym modelu

Warto też sprawdzić, co na temat modelu, który nas interesuje, mają do powiedzenia internauci. Oczywiście część komentarzy, które dotyczą danej firmy, może być sfabrykowana przez konkurencję, nie warto więc wierzyć bezkrytycznie we wszystko, co przeczytamy w sieci. Jeżeli jednak informacje zawarte w komentarzu będą konkretne, jeśli występowanie danej usterki będzie potwierdzone przez więcej niż jedno źródło – wówczas już należałoby wziąć taką opinię pod uwagę.
Najtańsza kasa fiskalna może też okazać się droższa w eksploatacji. Np. jeśli w naszym mieście nie znajdziemy żadnego serwisanta, który w przypadku awarii podjąłby się naprawy. Serwisantowi, który przyjedzie do nas z innego miejsca będzie wówczas trzeba najprawdopodobniej zwrócić koszty podróży. Na cenie eksploatacji może ważyć też cena części zamiennych oraz ich dostępność. Nawet jeśli części nie będą drogie, jeśli będziemy musieli sprowadzić je np. z Chin – transport będzie nas słono kosztował.

Pytań, na które przed wyborem urządzenia będziemy musieli sobie odpowiedzieć, jest oczywiście znacznie więcej, ale mam nadzieję, że udało mi się wymienić najważniejsze. Warto sprawdzić ofertę w autoryzowanych sklepach, które często obejmują promocją dany model urządzenia fiskalnego. Tanie kasy fiskalne kraków posiadają bogatą ofertę w różnorodnych modelach, które cechuje funkcjonalność i jakość.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl