Uziemienie ekranu kabla

Uziemienia elektrostatyczne są niezmiernie ważnym punktem w przemyśle i transporcie łatwopalnych gazów również kolejnych substancji, jak ciecze czy proszki. Kiedy ładunek elektrostatyczny skupia się w otoczeniu łatwopalnych materiałów, powstają zagrożenia.

Rokrocznie w wszelkiej Europie powraca do ponad 400 wypadków spowodowanych dokładnie tymi zjawiskami. Zapłony, pożary, i nawet początki to dość realne niebezpieczeństwo, którego osobę jest jakikolwiek zdrowo myślący człowiek i przedsiębiorca w dziedziny.

Tutaj z uwagą przychodzą nam mechanizmy a sposoby uziemień elektrostatycznych. Ich wykonanie w myśli zmniejsza się do połączenia zagrożonych elementów niskooporowym przewodem do momentu uziemienia przy pomocy odpowiedniego zacisku. Na zbycie istnieje ogromna ilość ich sposobów - kleszczowe, przykręcane śrubami, łączone w jednej obudowie pojemnika. Bardziej rozwinięte systemy pozwalają ponadto na monitorowanie uziemienia w momencie rzeczywistym. W powiązaniu z pozostałymi urządzeniami mogą nie doprowadzać do dozowania towaru czy pracy nad nim w wypadku zaistnienia kłopotów z uziemieniem. Niektóre metody fizycznie blokują taką oferta, zamykając zawór czy wlew, co jest znaczące w wypadku awarii współpracujących urządzeń lub prób obejścia zabezpieczeń. Tego standardu rozwiązania powszechnie rzuca się przy cysternach kolejowych i drogowych.

Dość powszechnym problemem stosowania zacisków na urządzeniach czyniących z lakierami, farbami, rozpuszczalnikami czy żywicami jest trudny do całego ograniczenia proces nakładania się powierzchni materiałem. Że toż spowodować warstwę izolującą uziemienie elektrostatyczne "electrostatic earthing", częściowo lub całkowicie negując jego skuteczność. Mówi wtedy nie tylko urządzeń, ale także pojemników i zbiorników oddanych do przechowywania w/w materiałów.