Seksoholizm jak walczyc

Seksoholizm to związanie od seksu - choroba, wykazująca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zainteresowań i energie fizycznej, w jaki te sprawy panują nad innymi, będąc o sensie życia". Ukazuje się na rozmaite rodzaje - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z pomoce na panującą w współczesnych latach swobodę seksualną, rodzaj popularności i przystania na inne zachowania seksualne problem zapewne istnieć bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się spośród obecnym punktem napotyka na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle szuka nowych doświadczeń seksualnych - w oryginalnych kondycjach i formach. Seksoholik to nie koniecznie stereotypowy macho, choć taki obraz jawi się w głowach dużo kobiet. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych stanowisk jest była chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to roli mocno niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest rodzajem na podniesienie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak środek i stres.

Do wzrostu choroby mogą przysporzyć się również wzorce wyniesione z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, jaka stanowi szkodliwy nacisk na dalekie sfery bycia kobiety uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą sprawić do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Projektem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak aby akt seksualny nie był jedynie środkiem do spełnienia atawistycznego popędu, lecz także zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.