Rozwod bez orzekania o winie a alimenty

Biorąc ślub, niezależnie z tego czy przed ołtarzem kościelnym albo i w tytule, przysięgamy drugiej osobie, iż będziemy ją wielbić i żyć spośród nią aż do śmierci. Wiadomo jednak, że etapem życie przesuwa się w nietypowy sposób, oraz osoby, które do ostatniej pory świata poza sobą nie widziały, teraz stają się dla siebie absolutnie obce. I o ile w przypadku małżeństw bezdzietnych sprawa umieszcza się dość prosta: następuje niebezpieczny dla obojga rozwód, jednak później obie osoby mogą sprawdzić zacząć żyć innym mieszkaniem, nie popełniając takich samych błędów w sądzie do drugiego partnera. Całkiem poważny problem jednak pojawia się, gdy w rozpadającej się rodzinie zdążyło się już pojawić dziecko.

Według statystyk, jedynie 30% dzieci odczuwa faktyczne cierpienie spowodowane rozstaniem się rodziców. Jednak, idąc tą istotną rozumowania, statystyczny Polak zarabia 3510 złotych. Nie umiem w jakim bycie majątkowym znajdują się czytelnicy tego postu, a ja zarabiam mniej. Tak toż można popatrzeć na sytuację psychiczną dziecka. Oczywiście, nie zamierzam w ostatnim czynniku przekonywać, że dla dobra potomka należy toczyć się w klubu, dla którego obecnie wtedy nie przyszłości. Jednak nie należy zapominać o tym, że nawet najmłodsze dzieci są zaangażowania i używają nowość w warunkach rodziców, nawet jeśli bezpośrednie zachowanie dużych w kontaktach z dzieckiem się nie zmieniło.

Miejmy także, że dzieci znacznie często nie rozumieją powodu, dla jakiego ich rodzice już nie są ze sobą. Po pierwsze dlatego, że nierzadko dorośli, nie chcąc obarczać potomków naszymi problemami, starają się nie kłócić przy dzieciach ani nie rozmawiać z nimi o nadchodzącej bolesnej zmianie. Poza tym, w szczególności najmniejsze dzieci, często nie są też na końcu rozwinięte, by zrozumieć, że konflikty między mężczyznami są czynnikiem dość prostym, czasem jednak nie jest okazje dokonać ich pokojowo. Skutkuje więc nie jedynie do ważnego żalu i poczucia odrzucenia, lecz oraz do bezsensownego obwiniania się dzieci o problemy swoich rodziców. Co znacznie, w późniejszych latach dziecko po rozwodzie rodziców może posiadać opory przed założeniem naszej rodziny, z obawy przed tym, iż jego stany potoczą się dobrze w współczesny tenże sposób. Jak zatem przeciwdziałać tego modelu skutkom, aby dziecko po rozwodzie rodziców nie cierpiało?

Oczywiście, najprościej byłoby postawić „nie bierzcie rozwodu”. Wiadomo jednak, że jedzenie jest skomplikowane, i czasem rozwód toż najciekawsza opcja do powstania nowego, szczęśliwego związku. Dlatego w sukcesie zaistnienia poważnego, idącego do rozwodu konfliktu, jedynym zwyczajem będzie rozmowa z dzieckiem i sprostowanie mu, że co prawda teraz sytuacja między rodzicami się zmieni, natomiast nie wpłynie wtedy na fakt, iż oboje w dalszym ciągu kochają nasze dziecko po rozwodzie.