Rozlacznik mocy eti

Wyłącznik mocy znajduje użycie we wszelkich tych instalacjach, gdzie moce wyłączane mają wyjątkowe liczbie. Podaje się go, aby chronić nowe urządzenia elektryczne przed niebezpiecznymi efektami zwarć lub przeciążeń. Dzięki włącznikom możliwe jest kierowanie rozpływu siły w budowie elektrycznej.

 

W charakterze charakteryzacji włączników mocy dostosowuje się kilka podstawowych parametrów. Chodzą do nich: prąd znamionowy i zwarciowy, napięcie znamionowe, a także dopuszczalna temperatura otoczenia. Biorąc pod uwagę napięcie znamionowe można wyróżnić niskonapięciowe, średnionapięciowe oraz wysokonapięciowe włączniki mocy.

Napięcie pracy włączników mocy umownie jest zdecydowane na okresie nie prostszym niż 1000 V.

Drinkom z najczęściej spotykanych wyłączników mocy są wyłączniki łukowe. Chodzą do najprostszych i dodatkowo najczęściej wykorzystywanych narzędzi tego modelu. Zasada działania opiera się na skorzystaniu efektu chłodzenia, działania i rozwijania łuku pod wpływem oporu wewnętrznego kolumny łukowej.

Bardzo długą popularnością zajmują się również włączniku z zespołem autowydmuchowym, który potocznie zaliczany jest mianem systemu Auto-Puffer. Wyłącznik napowietrzony jest pracownikiem wyłącznika “live tank”. Urządzony stanowi w stałą instalację SF6 oraz jeden napęd sprężynowy typu FSA. W odniesieniu do napędu jednofazowego zadbano o to, by wszystka z faz posiadała bezpośredni domowy, odrębny napęd. Elementem wyposażenia kontaktów z systemem autowydmuchowym że żyć sterownik Switchsync, który dopasowuje się w planu eliminacji składowych przejściowych. Dodatkowym wyposażeniem mogą istnieć więcej elementy sprzyjające bezpiecznemu obchodzeniu się z gazem SF6. Bardzo często przyjmuje się krążki dekompresyjne (bursting discs), izolatory kompozytowe oraz wsporniki dla przekładnika prądowego typu IMB.