Przenosnik koralikowy

Jednymi z powszechnie używanych akcesoriów do transportu i dozowania materiałów sypkich są podajniki ślimakowe, nazywane również przenośnikami. Znajdziemy je w praktycznie wszystkim zakładzie produkującym suche mieszanki, przecież nie tylko. Miejsc, w jakich podajniki znajdują swoje przeznaczenie jest wysoko dużo także nie sposób wszystkie wymienić.

wilk do mielenia mięsaWilki - maszyny do mielenia mięsa Polkas Kraków

Podajnik ślimakowy jest urządzeniem, które daje do transportowania przeróżnych pyłów, z bardzo ograniczonych do ziaren o wysokiej granulacji. Dzięki temu jego wykonania są bardzo duże. Ponadto dodatkowym atutem tego rozwiązania jest fakt, iż transport tychże pyłów podejmować się może także w stopniu, jak i pod pewnym kątem.

Istnieje podział przenośników ślimakowych na przenośniki rurowe oraz korytowe. Pierwsze z nich ukazują się większą skutecznością i - co wewnątrz tym chodzi - większą wydajnością. Jeśli natomiast chodzi o przenośniki korytowe to ich wysokim atutem jest fakt, że pozwolą na deski dojazd do przenośnika co z pór jest obligatoryjne w formie, gdy chcemy kontrolować trasę transportu.

Projektując przenośniki ślimakowe wybiera się pod uwagę przede wszystkim wydajność godzinową. Odpowiednio dobrane produkty i specyficzna budowa gwarantuje długą żywotność takiego urządzenia oraz niezawodność, nawet w sukcesu przenoszenia ciężkich ściernych materiałów.

Ważnym jest, że przenośniki ślimakowe wciąż są wykonywane razem z innymi wytycznymi podanymi przez użytkownika. Szczególnie istotą kwestią jest długość i średnica urządzenia, lecz też umiejscowienie wlotu i wylotu i ustalenie kąta nachylenia. Często składa się wersje wzmocnione podajników ze powodu na rzecz dania w szczególnie trudnych warunkach.

Popularnym jest ciężka skala obszarów, w jakich mogą by wykorzystywane wspomniane podajnik. Można je odnaleźć zarówno w betoniarniach, przy piecach grzewczych kiedy natomiast w sektorze spożywczym. Bardzo często odnosi się spośród nich w trakcie obróbki zboża, na model do jego dostrzegania istniej te czyszczenia. Z podajników ślimakowych chętnie wykorzystują także hodowcy, którzy przy ich skorzystaniu mieszają i przynoszą suchą karmę zwierzętom.