Projektowanie systemow odpylajacych

Na sukces dobrze prosperującego zakładu przemysłowego składa się bardzo wiele czynników. Jednym z nich jest oczywiście wybór wytwarzanych produktów, na które rynek towarowy zgłasza popyt. Nie należy jednak zapominać o tym, że o jakości oferowanych wyrobów decyduje zastosowana technologia pracy oraz warunki, jakie zapewnimy w halach produkcyjnych.

Dust extraction systems design – wszystko zaczyna się od projektu

Wiele gałęzi przemysłu wymaga profesjonalnej i indywidualnie zaprojektowanej instalacji wentylacyjnej, powiązanej z systemem odpylania. Począwszy od wytwórczości spożywczej, a skończywszy na metalurgii czy odlewnictwie, musimy zapewnić warunki pracy, które spełnią normy wymagane dla konkretnych gałęzi przemysłów. Dust extraction systems design to projektowanie systemów odpylania, które uwzględniają rodzaj działalności, jak i sprzęt oraz materiały, z jakich korzysta się w halach produkcyjnych. Istotna jest także lokalizacja kanałów odciągających zanieczyszczenia, która powinna znaleźć odzwierciedlenie w miejscu powstawania pyłów. W pobliżu stanowisk pracy szczególnie narażonych na zwiększoną ilość zanieczyszczeń powietrza, warto stosować odciągi miejscowe, ssawy stanowiskowe czy specjalne okapy. Odprowadzenie pyłów u źródeł ich powstawania przyczynia się do poprawy warunków pracy oraz usprawnienia produkcji. Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na zastosowanie licznych źródeł wentylacji punktowej. W takim przypadku możemy zastosować strefowy system oczyszczania powietrza w całym zakładzie produkcyjnym, który odpowiednio zaprojektowany wychwyci pyły z taką samą skutecznością jak instalacje przy konkretnych stanowiskach pracy.

dust extraction systems design

Zalety tego rozwiązania

Zamówienie indywidualnego projektu systemu instalacji odpylającej przynosi wiele wymiernych korzyści, z których powinniśmy zdawać sobie sprawę. Jest to inwestycja nie tylko w zdrowie pracowników, lecz także podniesienie poziomu niezawodności linii produkcyjnych. Nowatorskie i zaawansowane technologicznie systemy filtracji powietrza powinny wspierać każdy zakład produkcyjny, chcący szczycić się wyrobami najwyższej klasy.