Pojemnik prozniowy forum

Choć pakowanie próżniowe najczęściej przypisywane jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to jeszcze częściej i klienci indywidualni poszukują urządzeń, które pozwolą im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i dania do pakowania zaliczane są i do ich potrzeb, idąc na zapakowanie odpowiednio mniejszych ilości żywności.

Domowe narzędzie do pakowania próżniowego żywności może stosować specjalne woreczki do próżniowego przechowywania albo też stosuje pojemniki próżniowe wykonane z plastiku. W sukcesu pojemników najczęściej uzyskiwane są specjalne pompki ręczne, które kupią na odessanie zbędnego powietrza z zasobnika i dostarczają jego hermetyczne zamknięcie. Podobny strategia działania można użyć do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Noszą one najczęściej uniwersalny rozmiar, a można je zaczynać także do zamykania butelek z winem, jak oraz do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zakończeniu próżniowym wino że żyć umieszczane nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co najwyżej przez 2-3 dni.

Do domowego użytku mogą stanowić też dostosowane urządzenia typu multivac, zezwalające na przechowywanie żywności w oddzielnych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej trwanie przechowywania - w relacji od rodzaju wyrobu a z miejsca, gdzie będzie on ukrywany (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania rozciąga się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa czy herbata, żywność przetworzoną, lecz również warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso pewno istnieć wychowywane w zamrażarce w odpowiednio niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z zastosowaniem woreczków jest fakt, iż nie mają one zbyt wielkiej powierzchni.