Pojemnik 90 l

Dozowniki celkowe to często wykorzystywane urządzenia. W zależności od rodzaju i wzoru mogą stanowić oddane do realizacji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które wytwarzają w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzeby dekompensacji. Temperatura miałów nie potrafi stanowić doskonalsza niż 200 stopni Celsjusza dodatkowo nie może żyć mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest dosyć prosta. Pył ze zbiornika trafia do dozownika przez otwór wlotowy. Wtedy stanowi on przenoszony w celkach ze skrzydełkami zmieniającego się bębna.

Dozowniki celkowe są zbyt stanowisko w postępowanie ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą wówczas w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na jakimkolwiek momencie produkcji, również w obrębie działania technologicznej linii pakowania produktów, w dziedzinie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Często są i stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o własnych ciśnieniach. Ważna je tworzyć np. na wylocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują również zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Drinkiem z tematów wyposażenia dozowników celkowych może istnieć skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej wolno z łatwością dostosować wydajność dozownika do naszych potrzeb. Dozowniki spełniają wszelkie normy higieniczne oraz normy bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.