Planuje ciaze forum

W okresie, kiedy staramy się z znajomym przyjacielem o dziecko, każdy dzień jest złym czekaniem na dobrą nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i zrealizowały go, aby jak łatwo powiadomić grupę oraz panów o rychłym zwiększeniu się rodziny. A często sprowadza się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, że nie jesteśmy w ciąży. Nie załamujmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede każdym, należy zrozumieć, na dowolne zasadzie działają testy ciążowe dostępne w aptece. Ich pracowanie jest bowiem niezwykle proste. Liczy na wykryciu hormony HCG (wytwarzanego w wypadku zajścia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są bardzo ubogie w kadrze a jednocześnie bardzo przyjazne, dlatego należy je kierować razem w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może powstawać z niewielu czynników:

http://www.polkas.pl/Pl/produkt/krajalnica_automatyczna_bizerba_vs_12d/

przeterminowanie – tak jedno jak jakichkolwiek innych artykułów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych jeszcze nie należy używać po upływie czasu ważności. Wtedy bowiem jego role mogą być zaburzone, a skutek będzie niewiarygodny, zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – wpływ na koniec testu ciążowego nie właśnie jego dobre przygotowanie oraz odczekany okres z momentu ewentualnego zapłodnienia. Ważne są również choroby kobiety, stosowane przez nią leki i wiek. Tak więc, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i przyjmujące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w spraw powinny raczej zgłosić się do specjalisty, ponieważ w ich sukcesu test może wykazywać ciążę, do jakiej właśnie szczerze nie doszło, mikroporonienie – czasem daje się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego stworzeniu, wyszedł ujemny. Widać toż świadczyć, że zaszło do zapłodnienia, jednak początek nie zagnieździł się w macicy. W takim przypadku koniecznie zgłoś się do specjalistę, ponieważ zapewne jesteś w ciąży pozamacicznej, pośpiech – to najczęstsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie bogata znaleźć ciążę już w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie pewien ważny szczegół: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natury, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, by dysponować silniejszą swobodę.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że wykrywają w 99,9% przypadkach ciążę. Jednak należy pamiętać o tym, że w żadnym przypadku nie są nieomylne i dla większej swobód należy udać się do specjalistę i stworzyć dodatkowe badania. Jednak w razie pomyłek, najczęściej daje się, iż test wykrył ciążę jakiej nie ma, nie natomiast na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą nastąpić w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.