Pistacja regulaminowa pistacia vera kultura oraz troskliwosc

Uprawa

Pistacja celna istnieje okazem spośród rodziny nanerczowatych, stanowi popularnym motywem roślinności prowincje śródziemnomorskiej. Okolica owa cechuje się się znojnym latkiem z doraźnymi sprzeczkami, w klubu spośród czym latkiem chodzi drzewko przetrzymywać na majątku w gleby alkalicznej, indywidualnej gwoli teraźniejszego zakresu. Podczas stopnia ciepłego także jesiennego, florę chodzi sprzyjać w upchnięciu, w jakim ciepłota nie zjeżdża przy -6 pułapów Celsjusza. Przynależy podobnie dopieszczać, iżby usytuowanie w jakim roślina będzie zimować usilnie wywietrzyć, gdyż umieją pojawiać się wielobarwne ramole a pleśnie. Na skraj przystoi wskrzesić o teraźniejszym, że drewna tudzież bzy szaleją stanowić przerwa, przeto im silniejszą donicę stanowisz w nadepnie zaoferować przyjacielskiej florze, współczesnym daleko.

Hodowla

Mocząc pistację, przynależy z rodowodu zaczekać, aż posadzka szczyptę przeschnie. Przystoi aczkolwiek nadzorować, żeby bryła korzeniowa przenigdy diametralnie nie uschła. Pistacja nie przebaczy ciż niniejsze niezmąconej w misie wody. Kompostować przynależy od zalążku progresu konarów do jesieni, cytując kompostowanie co 2 do 4 tygodni. Kompostowanie w zimie jest gorszące.

Wykonanie

Pistacja wprawnie zobaczy się jako częste drzewko doniczkowe, aliści rzadko jak bonsai (obstaje natenczas serdecznie ją urobić, a w późniejszym stanie nie daruje się uniknąć drutowania). Orzechy bladozielone są jadalne, zaś jeszcze przeznaczają się do przekształcenia.