Oswietlenie ewakuacyjne gdzie

Systemy oświetlenia awaryjnego są niezwykle cenną pozycję w sektorze. W halach produkcyjnych, gdzie pracownicy obsługują maszyny będące dostępne części ruchome, w wypadku nagłego braku oświetlenia potrafią oni zostać trwale okaleczeni, i nawet że zostać zagrożone ich życie. W momencie utraty zasilania elektrycznego, urządzenia co prawda przestaną działać, ale silniki rozpędzone do wysokich obrotów zatrzymają się tylko po kilku sekundach od przerwania wpływu prądu.

Chociażby w tych instytucjach, gdzie zastosowano systemy automatycznie hamujące pracę ruchomych elementów po odłączeniu napięcia, ich zatrzymanie niemal nigdy nie jest natychmiastowe. Aby zapobiec takim zdarzeniom należy stosować systemy oświetlenia awaryjnego. Dają się one na różne rodzaje, ale zadaniem każdego z nich istnieje zachowanie oświetlenia pomieszczeń przez pewny czas po zaniku zasilania. Dzięki temu pracownicy mogą bezpiecznie zatrzymać maszyny, a w razie towarzyszącego pożaru - łatwo opuścić budynek.

Najpopularniejszym systemem oświetlenia awaryjnego, odpowiedniego nie ale w przemyśle lecz też w domach mieszkalnych, są specjalne oprawy oświetleniowe. Oprawwa oświetlnia awaryjnego posiada wbudowany mały akumulator, który magazynuje energię elektryczną w czasie normalnej pracy instalacji. W okresie nagłego zaniku napięcia, specjalny układ elektroniczny przełącza zasilanie oprawy na szybkość z akumulatora. Do punktu wybrania się baterii światło jest włączone. System opraw ma nie pewne cechy, którymi jest kierowanie małych akumulatorów, starczających na zaledwie kilkadziesiąt, i czasem tylko kilkanaście minut działania oświetlenia.

Nowy sposób teoretyczny do dawania w przemyśle liczy na wygospodarowaniu dodatkowego pomieszczenia, gdzie są zainstalowane duże akumulatory i programy sterujące. Można również użyć generatora, dzięki dlaczego nie tylko oświetlenie awaryjne będzie potrafiło wykonywać wiele godzin, ale działalność będzie mocna jeszcze oddać do nowych urządzeń, na dowód komputerów czy niektórych maszyn.