Opracowanie strategii

Płytki bezpieczeństwa są określane także mianem głowicy bezpieczeństwa lub membrany. Możliwość zastosowania jest odpowiedź na badanie, co toż stanowi płytka bezpieczeństwa.

Zadaniem płytek bezpieczeństwa jest skierowanie we należyte miejsce za wielkiego ciśnienia, które występuje na produkt awarii. Urządzenia potrafią stanowić traktowane w przeciwnych sposobach. Różnią się między sobą w współzależności od typu instalacji oraz medium. Mogą mieć różne kształty, inne typy rozwiązań technologicznych, jakie zastosowano na etapie produkcji. Potrafią istnieć również zbudowane z drugich materiałów.

Zasada działania płytek bezpieczeństwa ( ang. bursting discs ) polega na tym, że medium robocze zostaje błyskawicznie odprowadzone z ubezpieczonego urządzenia poprzez pusty przekrój, jaki stał przygotowany w produktu rozerwania wymiennej płytki.

Płytki bezpieczeństwa mogą stanowić sam przystosowane do rodzaju instalacji czy urządzenia. Wytwarzane są zgodnie z wymogami klienta. Znacznie największą popularnością cieszą się płytki, które są fabryczne napięcie. Kiedy ciśnienie np. w zbiorniku osiągnie zagrażającą wysokość nastąpi rozerwanie płytki. Dzięki temu ryzyko awarii stoi się znacznie mniejsze.

W sprzedaży dostępne są płytki nacinane laserowo, przy wykorzystaniu technologii Gi laserowej.

Bardzo typowe jest skorzystanie płytek bezpieczeństwa w związaniu z zaworami bezpieczeństwa. W takim układzie płytka stanowi dla zaworu ochronę przed korozją, zabrudzeniem lub zniszczeniem, które zapadają w produktu działania czynników atmosferycznych.

Wszystkie łatwy i zawory muszą robić restrykcyjne zasady bezpieczeństwa, jakie są podyktowane przepisami prawa.