Obowiazki uzytkownika kasy fiskalnej

Razem z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej jest jakiś przedsiębiorca, który wykonywa usługi czy dokonuje sprzedaży na sprawę osób zewnętrznych i rolników płacących się na bazie ryczałtu. Do celu 2016 roku podatnicy mogą ciągle korzystać z wybranych przywilejów podatkowych, bez potrzebie nabywania kas fiskalnych.

 

http://www.polkas.pl/Pl/oferta/krajalnice_do_wedlin/1/Krajalnice do mięsa i wędlin Polkas Kraków

Jak nie ma obowiązku posiadania kasy.
Drinku z przepisów, który działa do celu 2016 roku, jest przepis rozmawiający o tym, że przedsiębiorca, którego roczne zbyty w dawnym roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma obowiązku rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W sukcesie firm, które podjęły kampanię w porządku trwania roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do liczby miesięcy prowadzenia pracy w konkretnym roku.

Kasa fiskalna – kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży.
W latach 2015 – 2016 w zestawie przedsiębiorstw, które potrzebują wydawać paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, specjalisty a lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy czy firmy gastronomiczne, jakie nie spełniają swoich usług w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy są obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy fiskalne w trybie natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których zajmuje limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą kupić kasę finansową w czasie 2 miesięcy po przekroczeniu tego zakresu. Ten jedyny cel w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, którzy sprzedają bilety na kursy pasażerskie z perspektywą opłacenia ich w przeciwny polityka niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy pokrywali się na platformie faktur za wykonane usługi na sprawę osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili wysoce niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wielkości obrotów ustawodawca stworzył i katalog produktów, których sprzedaż koniecznie musi być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, strony do silników i tychże silników, przyczep i naczep, sprzętu fotograficznego, wyrobów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.