Obowiazek kasy fiskalnej dla kogo

Lista stresów i prace, które skupiane są obowiązkiem posiadania kasy fiskalnej, rozciąga się. Znajdują się na niej oraz lekarze, i fryzjerzy, trafili więcej na nią mechanicy samochodowi. W ich przypadku wybór kasy fiskalnej staje się ważnym zadaniem. Dlaczego? Bowiem z względu warunków dominujących w sklepach mechanicznych także ze względu na fakt, iż mechanik często musi robić poza warsztatem, jego lada fiskalna musi robić odpowiednie warunki.

 

http://www.comarch-polkas.pl/oferta/wdrozenia-systemu-erp-comarch-cdn-optima/

Ponieważ mechanik musi pamiętać kasę fiskalną, powinien wybrać takie urządzenie, jakie będzie mu dokładnie wykonywać przez wiele lat. Kasa dla mechanika powinna stanowić przede wszystkim urządzeniem trwałym. Wiadomo, że na gruncie warsztatu nie zawsze panuje idealna temperatura, a liczne pyły oraz płyny sprawiają, że dobre sprzęty biurowe mogą się psuć za szybko. Pewność jest zatem pierwszą oznaką, jaką winno się wyróżniać urządzenie rejestrujące dla mechaników. Kasa fiskalna dla mechanika nie zapewne stanowić zbyt wielka. Działa to przede każdym tych, którzy umożliwiają w niskich poprawkach na terenie posesji klienta lub którzy osiągają w tło, w którym doszło do awarii. A że dużo usterek można naprawić bez potrzebie odwiedzania warsztatu, mobilność tutaj jest niesamowicie ważna. Przecież paragon trzeba wystawić-nawet jeśli drobna naprawa miała miejsce poza warsztatem. Kasy fiskalne przenośne dla instalatorów to połączenie małej, miękkiej i pewnej kasy z wysokimi możliwościami.;Wybierając kasę fiskalną do warsztatu samochodowego warto pamiętać też o klawiszach funkcyjnych. Ułatwiają one obsługę klienta. Warto i wybierać takie kasy, jakie zamierzają dość wysokie klawisze. Dla mechanika, który przez dłuższy czas ciążył się z akcją w niezbyt czystym i spokojnym warsztacie wciskanie maleńkich klawiszy będzie natomiast koszmarem. Im większe klawisze – tym wyższa wygoda.
Mechanik, też jak jakiś kolejny podatnik zobowiązany do posiadania kasy fiskalnej, musi dbać o sporządzaniu raportów dobowych i miesięcznych, a przede ludziom o przechowywaniu przez 5 lat kopi paragonów z kasy. Kopie takie można albo drukować, albo archiwizować w organizacji cyfrowej. Mechanik może zatem wybrać, czy woli kasę zezwalającą na druk kopi paragonów, czy wystawi na takie urządzenie, które kopiuje i archiwizuje dokumenty w klasy cyfrowej. Ze powodu na warunki będące w warsztatach mechanicznych oraz delikatność papieru, odpowiedniejszym lekarstwem jest stosowanie z kas z elektroniczną kopią paragonów.