Nerwice sanatorium

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) broniły się częstym problemem w nowych czasach. Dotyczy to ze kolei naszego myślenia. Już cali jesteśmy łatwo a często brakuje nam czasu na odpoczynek, wypoczynek i regenerację. Oraz jak rozpoznać obok siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Zwykle są to bóle głowy, żołądka i serca. Może być oraz brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, i nawet małe objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się tylko w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie sprawę z tego, iż ich reakcje ciała nie mają nieco sensu. Jednak trudno jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle gromadzą się z dalekimi fobiami. Chory boi się takich sprawie, zatem jego ciało reaguje następnie w "inny" i oryginalny sposób. Towarzyszy temu błąd motywacji, chęci do zadania, spadek samopoczucie oraz ciągłe uczucie poddenerwowania. Poprzez ostatnie źli często skarżą się na wywiady ze snem, i nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najlepszą technologią w leczeniu nerwicy jest psychoterapia. Oferuje ją własny gabinet psychiatryczny w Krakowie. W wypadku zaburzeń nerwicowych najlepsze efekty przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej można przerwać "błędne koło". Pacjent zgodnie z psychiatrą analizuje po kolei różne rzeczy z wszelkiego życia, podczas jakich zajmował objawy nerwicy. Dzięki temu ogranicza się jego strach i chory uczy się z konkretnymi rzeczami. W wybranych przypadkach konieczne jest dodatkowo leczenie farmakologiczne. Jednak same leki nigdy nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w powiązaniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre wyniki.