Natynkowe oprawy do oswietlenia led

Źródła światła mają znaczenie, ze względu na wytwarzany strumień brzasku, który nada oświetlanym miejscom odpowiedniego charakteru i estetycznego wyglądu. Z uwagi na szybko rozwijające się nowe technologie, także i ta dziedzina przechodzi swoje metamorfozy.

Rozwój LED

Wynaleziona w dwudziestym wieku dioda świecąca jest zaliczana do urządzeń wytwarzających promieniowanie w zakresie światła widzianego, ultrafioletu i podczerwienie, nazwana została LED. Rozwój w sferze technologii LED zapoczątkował również prace nad nowymi koncepcjami w kierunku wydłużenia okresu użytkowania, wytrzymałości, efektywności i miniaturyzacji. Prace polegające na ulepszaniu tego źródła światła pozwoliły na zastosowanie prostych rozwiązań, to właśnie dzięki nim możemy oświetlać przestrzeń nie tylko odpowiednim kolorem, lecz także kolorowym światłem zmiennym w czasie jednocześnie ozdabiając dowolny element czy ścianę.

Oprawy

Najważniejszym elementem potrzebnym do zainstalowania oświetlenia są oprawy. Pozwalają one na połączenie źródła światła z instalacją elektryczna, odpowiednie jego mocowanie, zapewniają bezpieczeństwo i ułatwiają wymianę żarówek. Mają one również walor estetyczny, pozwalają skutecznie ukryć elementy wykończenia oświetlenia.
Oprawy możemy podzielić na zamknięte i otwarte, zewnętrzne, wewnętrzne, podtynkowe i natynkowe.

Oprawy nadtenkowe led

Oprawy nadtenkowe LED pozwalają na wyeksponowanie źródła światła, a wykorzystując dostępne na rynku rozwiązania umożliwiają tworzenie niepowtarzalnych i pięknych dekoracji. Producenci oferują oprawy o różnorodnych kształtach, od kwadratowych czy prostokątnych, poprzez okrągłe, półokrągłe aż po oprawy o bardzo nietypowym kształcie. Tak duża propozycja handlowa pozwala każdemu klientowi na wybranie odpowiedniego zestawu dla jego potrzeb i oczekiwań.