Home Przemysł Natynkowe oprawy do oświetlenia LED

Natynkowe oprawy do oświetlenia LED

written by maciek 12 sierpnia 2015

Źródła światła mają znaczenie, ze względu na wytwarzany strumień brzasku, który nada oświetlanym miejscom odpowiedniego charakteru i estetycznego wyglądu. Z uwagi na szybko rozwijające się nowe technologie, także i ta dziedzina przechodzi swoje metamorfozy.

Rozwój LED

Wynaleziona w dwudziestym wieku dioda świecąca jest zaliczana do urządzeń wytwarzających promieniowanie w zakresie światła widzianego, ultrafioletu i podczerwienie, nazwana została LED. Rozwój w sferze technologii LED zapoczątkował również prace nad nowymi koncepcjami w kierunku wydłużenia okresu użytkowania, wytrzymałości, efektywności i miniaturyzacji. Prace polegające na ulepszaniu tego źródła światła pozwoliły na zastosowanie prostych rozwiązań, to właśnie dzięki nim możemy oświetlać przestrzeń nie tylko odpowiednim kolorem, lecz także kolorowym światłem zmiennym w czasie jednocześnie ozdabiając dowolny element czy ścianę.

Oprawy

Moja strona www

Najważniejszym elementem potrzebnym do zainstalowania oświetlenia są oprawy. Pozwalają one na połączenie źródła światła z instalacją elektryczna, odpowiednie jego mocowanie, zapewniają bezpieczeństwo i ułatwiają wymianę żarówek. Mają one również walor estetyczny, pozwalają skutecznie ukryć elementy wykończenia oświetlenia.
Oprawy możemy podzielić na zamknięte i otwarte, zewnętrzne, wewnętrzne, podtynkowe i natynkowe.

Oprawy nadtenkowe led

Oprawy nadtenkowe LED pozwalają na wyeksponowanie źródła światła, a wykorzystując dostępne na rynku rozwiązania umożliwiają tworzenie niepowtarzalnych i pięknych dekoracji. Producenci oferują oprawy o różnorodnych kształtach, od kwadratowych czy prostokątnych, poprzez okrągłe, półokrągłe aż po oprawy o bardzo nietypowym kształcie. Tak duża propozycja handlowa pozwala każdemu klientowi na wybranie odpowiedniego zestawu dla jego potrzeb i oczekiwań.

You may also like

Leave a Comment