Na jakie parametry zwrocic uwage przy wyborze kasy fiskalnej

Niejeden przedsiębiorca, zobowiązany do zakupu kasy fiskalnej, zastanawia się, który sprzęt wybrać. Na rynku dostępne są różne rodzaje kas. Wątpliwości dotyczą też tego, jakie parametry warto uwzględnić, tak aby wybór okazał się jak najbardziej korzystny.
Na zakupy lepiej nie wyruszać, nie wiedząc o kasach zupełnie nic. Na wielu stronach internetowych można poczytać, o rodzajach kas i ich przeznaczeniu.

Typy kas

Urządzenia dostępne w sprzedaży oferują różne możliwości, a ich zakres zależy od tego, czy mamy do czynienia z kasą typu erc czy pos. Te drugie są o wiele bardziej skomplikowane i oferują znacznie więcej funkcji, niż potrzebują niektóre grupy przedsiębiorców, jak na przykład lekarze, fryzjerzy czy taksówkarze. Tutaj lepszą decyzję stanowi zakup kasy przenośnej, a czasem jednostanowiskowej. Podczas wizyty w sklepie warto zwrócić uwagę na coś więcej niż sam rodzaj urządzenia. Dlatego właśnie dla wielu osób wybór kasy fiskalnej okazuje się problemem. Chodzi tu o kilka parametrów, które zależą od potrzeb danego przedsiębiorcy i charakteru jego działalności.

kasy fiskalne posnet

źródło: http://www.polkas.pl/pliki/sklep/produkty_d/kasa_fiskalna_posnet_neo.jpg

Przechowywanie paragonów

Z pewnością trzeba zastanowić się nad sposobem przechowywania kopii paragonów. Możliwości są dwie: tradycyjna papierowa rolka lub elektroniczna karta pamięci. Przedsiębiorcy coraz chętnie korzystają dzisiaj z tej drugiej opcji. Kasy fiskalne posnet umożliwiają zapis paragonu na karcie pamięci, w związku z tym mają z reguły wydajniejsze baterie. Gdy zabraknie prądu, pozwalają wydrukować o wiele większą liczbę paragonów niż starsze modele. Zanim właściciel firmy kupi kasę fiskalną, powinien zastanowić się nad tym, z jakimi urządzeniami będzie chciał ją połączyć. Nie każda kasa oferuje możliwość podłączenia do niej czytnika kodów, komputera czy na przykład wagi. Ważne kryterium stanowi też liczba paragonów, jaką urządzenie ma drukować każdego dnia. Kasy fiskalne różnią się też pod względem liczby kodów, jakie są w stanie zapamiętać. Wybór kasy trzeba więc dostosować zarówno do ilości towaru czy usług, jak i do liczby klientów.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl