Macierzynstwo smieszne

Stwierdzenie, że macierzyństwo odwraca świat do góry nogami płaci się banalne, natomiast stanowi ono naturalne. Przede wszystkim, przyszła mama stara się jak dużo przygotować do przechowywania przyszłego potomka, kompletuje fachową literaturę i robi przeżycia bardziej praktycznych znajomych lub osób z grupy. Z przyjemnością żyje każdą nowość w własnym ciele, z niepokojem wypatruje negatywnych oznak, które odkryłam w księgach i czasopismach, i które ewidentnie prezentują na nieprawidłowy rozwój dziecka. I jak tylko pozna płeć dziecka wypowiada się w zakupowe szaleństwo i kompletuje najnowszą oraz najodpowiedniejszą wyprawkę, aby dziecko pamiętało jak najlepszy start w utrzymanie.

Druga ciąża wygląda już o wiele inaczej. Przede wszystkim, przyszła mama już wie, czego się spodziewać. Chorób nie dokuczają już tak daleko, ponieważ umieszczają się czymś naturalnym, nie zaś informującym o problemach. Brzuszek szybciej stoi się większy, a organizm bardziej przystosowany. Więcej w późniejszych etapach woli nie pojawia się nieprzyjemny strach o przebieg porodu.

Nie mieści to tak, że inna ciąża będzie tak taka jedna jak ważna. Każda ciąża jest bowiem nowa i naprawdę toż gdy w przykładzie pierwszej ciąży objawy potrafią żyć indywidualne w relacje od mających ją osób, tak objawy kolejnej woli nie będą zdecydowanie takie same jak ważna ciąża u tej kobiety. Przede każdym, tworzy na to układ psychiczne nastawienie kobiety. Ciężarna po raz pierwszy pani nie wie, czego się spodziewać, a w droga wzmożony jest każde kolejne dolegliwości. Podczas drugiej ciąży przebiegające w systemie kobiety koleje są uznawane jako dodatek normalnego, ponieważ są znoszone o znacznie lepiej. Tak samo wygląda sprawa porodu – o ile w głównej ciąży baliśmy się a jednego faktu porodu, jego bólu i konsekwencji, oczywiście w innej ciąży znamy już, czego się spodziewać, dlatego dołączamy do tego o wiele spokojniej.

Oczywiście, druga ciąża toż nie jest właśnie i tylko wyidealizowana wersja pierwszej ciąży. Co więcej, kobiety, które regulują się na zajście w ciążę jeszcze raz, powinny i większa uwagę zwrócić na domową dietę oraz system prowadzenia ze sobą, ponieważ druga ciąża to nie tylko większe zagrożenia stanięcia na ciele mało atrakcyjnych rozstępów, to jeszcze więcej wzmaga zagrożenie zapadnięcia osoby na tak zwaną cukrzyce ciążową.