Latarka do zadan specjalnych

Służby specjalne potrzebują do pracy sprzętu, który sprawdzi się w najtrudniejszych warunkach. Nie ważne czy akcja ma przebiegać przy gaszeniu ognia, na pustyni czy w środowisku agresywnych chemikaliów. Gadżety będące na wyposażeniu muszą się sprawdzić w stu procentach.

Latarka atex

Do grupy ekskluzywnych produktów zalicza się latarki. Latarki posiadające europejski atest bezpieczeństwa. Latarka atex sprawdza się w drużynach strażackich, w warunkach podniesionych temperatur i zadymienia, ograniczającego widoczność. Latarki w zależności od konstrukcji posiadają kilka źródeł światła. Główny strumień, o białym świetle niezmieniający kolorów oświetlanych przedmiotów i o wielkim stopniu skupieniu wiązki. Boczny panel diod daje światło rozproszone i mniej intensywne. Dodatkowo (opcjonalnie) wyposażone są w moduł światłowodowy, który może być używany do oświetlania trudno-dostępnych szczelin. Pełne naładowanie akumulatora pozwala na pracę ciągłą w czasie dziewięciu godzin, a nowoczesny niklowo-manganowy akumulator nie jest obciążony pamięcią ładowania. Po powrocie do bazy, do pełnego naładowania baterii wystarczają zaledwie trzy godziny. W zestawie znajduje się ładowarka samochodowa i sieciowa.

Latarka atex

źródło: http://www.grupa-wolff.eu/elektrotechnika-ex/wp-content/uploads/2014/06/system-oswietlenia-TX-CX-40-01.jpg

Trwałość obudowy

Powinny jej używać formacje ratownictwa chemicznego, dlatego że korpus latarki wytrzymuje starcie z naprawdę agresywnymi chemikaliami. Kwasy i zasady nie pokonają ich. Nawet Butanon jest bez szans, a to za sprawa materiału użytego do wykonania obudowy. Fortron, o nim mowa, jest maksymalnie wytrzymałym polimerem. Polisiarczkiem fenylenu nie rozpuszcza się w żadnym rozpuszczalniku do dwustu stopni Celsjusza. Temperatura, w jakiej zachowuje swe właściwości, sięga dwustu czterdziestu stopni Celsjusza, a krótkotrwale do dwustu siedemdziesięciu stopni. Charakteryzuje się samoistną niepalnością. Jeszcze, co bardzo ważne, jest o wiele lżejszy o metalu. Mała nasiąkliwość sprawia, że może być użyty w urządzeniach pracujących w wilgotnym środowisku.
Ważnym szczegółem, dla ekip pracujących na wysokościach jest kształt głowicy, uniemożliwiający toczenia się przedmiotu. Po upadku wyhamowuje ruch obrotowy, co zapobiega spadaniu z pomostów lub w rozpadliny. Ergonomiczny, opływowy kształt i antypoślizgowa powierzchnia sprawia, że latarka idealnie leży w dłoni.