Krajalnice uzywane w punktach gastronomicznych

Krajalnica do sera to urządzenie gastronomiczne używane zarówno w placówkach restauracyjnych jak i sklepach spożywczych. W większości firmy decydują się na zakup urządzenia służącego do krojenia sera i wędlin. Należy jednak pamiętać, że krajalnica do sera powinna posiadać teflonowe ostrze zapobiegające przyklejaniu się plastrów sera do noża.

Gdzie spotkamy krajalnicę?

Krajalnice używane w punktach gastronomicznych takich jak restauracje, firmy cateringowe, zakłady zbiorowego żywienia charakteryzują się dużo większą wydajnością niż urządzenia przeznaczone do pracy w sklepie, gdzie używane są sporadycznie do krojenia mniejszych ilości towarów. Wyjątkiem są hipermarkety, gdzie sery krojone są nie tylko na życzenie klienta, ale również sprzedawane w formie krojonej na działach samoobsługowych.

Krajalnice do sera

źródło: http://www.polkas.pl/pliki/sklep/produkty_d/krajalnica_bizerba_validoline_gsc_280.jpg

Krajalnice do sera

Krajalnica do sera powinna zapewniać precyzję i wydajność pracy dzięki ostrym nożom oraz umożliwiać krojenie grawitacyjne, podczas którego gotowe plasterki układają się w z góry określonym miejscu. Jeżeli krojony produkt ma być pakowany w celu dalszej sprzedaży możemy ustawić ilość potrzebnych plastrów, która będzie odliczana przez urządzenie. Jest to opcja posiadana przez urządzenia automatyczne. Końcówkę produktu również możemy wygodnie kroić używając w tym celu nasadkę dociskową dołączoną do urządzenia. Zakres regulacji grubości krojonych plastrów wynosi od 0 do 28 mm. Wymiary ostrza wynoszą zwykle 250 do 300 mm. Szczególnie ważne jest też zapewnienie bezpieczeństwa pracy użytkownika oraz uniknięcie nadmiernego obciążenia pracownika, aby nie powodować nadmiernego zmęczenia spowodowanego długim czasem obsługiwania urządzenia.
Krajalnice do sera w większości wykonane są z aluminium – elementy mające styczność z produktami żywnościowymi z anodowanego aluminium, a podstawa z aluminium lakierowanego. Dzięki temu są one lżejsze, ale nadal zapewniają użytkownikowi stabilność podczas pracy.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl