Jakie urzadzenia mozna dodac kasy fiskalnej

Kasy fiskalne są stałym i nieodłącznym elementem sklepów w naszym kraju. Napotykamy się na nie w każdym przedsiębiorstwie, które stanowi usługi osobom prywatnym lub też dokonuje z nimi transakcji handlowych. Istnieje, rzecz jasna, kilka drobnych wyjątków od tej reguły. Jedną z nich jest sytuacja, kiedy to cała płatność jest realizowana bezgotówkowo. Innymi słowy, przelew odbywa się przez internet i nie występuje w nim pieniądz fizyczny w formie płatniczej. Jednakże cała rejestracja zakupu musi zostać zanotowana na urządzeniu fiskalnym.


Chociaż fiskalne kasy mogą, rzecz jasna, występować samodzielnie, nierzadko spotyka się pewne zewnętrzne urządzenia, które wprowadzają nowe możliwości podczas handlu. O jakiego typu sprzętach mówimy?

Drukarka fiskalna

Na początku zajmijmy się drukarką fiskalną. Ściślej mówiąc, nie jest ona elementem grupy, jaką stanowią dodatkowe urządzenia do kasy fiskalnej. To raczej substytut, pewnego rodzaju maszyna zamienna, której używa się zazwyczaj wtedy, kiedy jest bardziej praktyczna, niż byłaby kasa fiskalna. Im częściej odwiedzamy różne sklepy, tym bardziej upewniamy się, że ma ona wiele zalet, jakich nie posiada kasa fiskalna. Jednakże, zaznaczyć należy, że jest ona w pewien sposób bardziej od niej ograniczona. Mianowicie, nie może być wykorzystywana, jeżeli nie została uprzednio podłączona do komputera.  Drukarki fiskalne popularne są w dużych sieciach handlowych oraz aptekach, czyli w miejscach gdzie sprzedaje się dużo różnorodnego towaru. Drukarka fiskalna cena w sklepach rozpoczynają się od tysiąca złotych.

Drukarka fiskalna cena

źródło: http://www.polkas.pl/pliki/sklep/produkty_d/drukarka_fiskalna_novitus_delio_prime_e_2.jpg

Waga elektryczna

Przejdźmy teraz do meritum, czyli opisu niektórych dodatkowych urządzeń do kas fiskalnych. Jednym z najczęściej widywanych z nich i najpowszechniej używanych są wagi elektroniczne. Wykorzystuje się je w miejscach, gdzie produkty sprzedawane są na wagę, a cena jest ściśle uzależniona od masy. Jako przykład można śmiało podać sklepy z przyprawami na wagę, warzywne lub owocowe. Nierzadko wykorzystuje się je również w marketach, chociaż coraz częściej spotykamy pewien specyficzny trend w takich miejscach. Mianowicie, klient ma coraz częściej możliwość, aby zważyć swój produkt samodzielnie i zanieść go do kasy z wyznaczoną już ceną. Jednakże, w takiej sytuacji, waga elektroniczna nie jest urządzeniem dodatkowym do kasy fiskalnej.

Czytnik kodów

Innym przydatnym urządzeniem jest sprawdzarka cen. Umożliwia ona klientowi zaznajomienie się z ceną produktu, który wybrał, bez konieczności udawania się z nim do głównej kasy. To znacznie zwiększa komfort zakupów oraz poprawia komunikację z klientem.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl