Jak wyglada produkcja czekolady

Czekolada to wyrób cukierniczy, który jest niezwykle popularny na całym świecie. Mimo że większość świata stara się być na diecie, to każdy kupuje czekoladę. Jest to wyrób tworzony z miazgi kakaowej, tłuszczu kakaowego, a także ze specjalnego środka, który ma za zadanie sprawić, że czekolada będzie słodka.

Historia czekolady

Prawdziwa czekolada bowiem nie jest w ogóle słodka – to zawarty w niej cukier ją słodzi. Pierwsze czekolady powstały w drugiej połowie dziewiętnastego wieku w Niemczech. Niemcy i Austria do dziś są prawdziwymi królestwami czekolady. W państwach tych można na każdym rogu spotkać cukiernie, w których czekolada sprzedawana jest w jak najbardziej wymyślnych formach.

Produkcja czekolady maszyny

źródło:  http://www.grupa-wolff.eu/wp-content/uploads/2016/08/ocena-ryzyka-wybuchu-dla-producenta-wyrobow-cukierniczych.jpg

Formy czekolady

Czekoladę można spotkać w formie granulatu, w formie mleka lub w płynie, a także tradycyjnie – w postaci tabliczek.
Aby produkować czekoladę, potrzebne są specjalnego rodzaju maszyny. Produkcja czekolady maszyny jest bardzo droga, dlatego przedsięwzięcie to polecane jest osobom, które mają duże środki finansowe na start. Problemem dla rozpoczynających produkowanie czekolady jest oczywiście pozyskiwanie surowca – aby go zdobyć, trzeba udać się do Ameryki Południowej.

Rodzaje czekolady

Istnieje kilka rodzajów czekolady. Najbardziej popularna i najlepiej sprzedająca się to czekolada mleczna, która oprócz kakaowca i masła kakaowego ma w sobie również mleko, proszek mleczny, a także wanilię. W takiej czekoladzie skład samego kakao nie może być niższy niż 50%. Czekolada biała nie ma proszku kakaowego. Czekolady gorzkie mają natomiast w sobie, wbrew pozorom – wanilię.
Czekoladą nie są produkty czekoladopodobne, w których zawartość kakao nie jest wyższa niż 7% ogólnej masy wyrobu. Należy zwracać na to uwagę dokonując zakupów.