Jak szybciej wystawiac faktury

elzab miniElzab Mini E - kasy fisklane Polkas Kraków

Przedsiębiorcy, którzy wystawiają za swe usługi faktury, doskonale znają wszelkie problemy związane z tym zadaniem. Im więcej takich dokumentów wystawia się każdego dnia, tym trudniej nad nimi zapanować. I choć teoretycznie wypisanie faktury jest prostym zadaniem, każdy z nas może popełnić tu sporo błędów. Każdy dokument powinien przecież zawierać wiele ważnych informacji, przy wpisywaniu których nie można się pomylić.

Program do wystawiania faktur wyeliminuje najczęstsze błędy

Dane przedsiębiorcy i klienta, adresy i numery NIP, numery kont bankowych-to ważne informacje, przy wpisywaniu których dość często popełniane są błędy. Każdemu może się przecież zdarzyć, że wypisując na szybko taki dokument przestawi cyfry w ważnym numerze. Sporo czasu zajmuje też wypisanie tej części dokumentu, w której należy podać nazwę usługi lub towary, stawkę VAT oraz kwoty: brutto oraz netto.I tu wielu przedsiębiorców popełnia błąd. Warto też pamiętać o tym, że ręczne wypisanie faktury nie tylko zwiększa ryzyko popełnienia drobnego błędu, który może mieć poważne konsekwencje, ale też zabiera sporo czasu. Nic więc dziwnego, że więksi przedsiębiorcy tak chętnie inwestują w dobry program do wystawiania faktur.

Na jakie korzyści mogą liczyć?

Dobry program do faktur to mniejsze ryzyko popełnienia błędu w trakcie wystawiania dokumentu oraz oszczędność czasu. Dane kontrahentów przechowywane są przecież w specjalnej zakładce, zatem nie trzeba ich za każdym razem wpisywać od nowa. Łatwiej jest też uporządkować faktury i ich numerację. Lista już wystawionych faktur jest zawsze pod ręką, zatem każdy przedsiębiorca może sprawdzić, które faktury już zostały opłacone, a które wciąż pozostają niezrealizowane. Przy większej ilości klientów taka funkcja może ułatwić życie w ogromnym stopniu. Porządek w dokumentach jest zatem kolejną cechą, którą doceniają przedsiębiorcy. Co jeszcze warto docenić? To, że obliczanie kwoty podatku w przypadku e-faktur jest dziecinnie prostym zadaniem. Wystarczy wpisać kwotę netto lub brutto, podać obowiązującą stawkę VAT, a program automatycznie dokona obliczeń. W czasach, gdy wiele spraw załatwia się za pomocą internetu, wielką korzyścią jest też możliwość pobierania faktury w formacie PDF i przesyłania jej klientom drogą elektroniczną. To kolejna zaleta, którą przedsiębiorcy bardzo sobie cenią.