Jak dziala pakowarka prozniowa

Człowiek do życia potrzebuje trzech rzeczy. Tlenu, picia i pożywienia. O tyle o ile powietrze i woda z czasem się nie psują, jedzenie traci swoją ważność. Mięso staje się nieświeże i zaczyna śmierdzieć, w pszenicy rozwijają się robaki, a owoce gniją. Od wielu tysięcy lat ludzie szukają sposobu jak w takim razie przechowywać jedzenie, by było jadalnie przez jak najdłuższy czas.

Sposoby przechowywania żywności

wózek bagażowyWózki Transportowe Handlowe - Wózki Transportowe - Wózki Transportowe Handlowe

Sposób było mnóstwo: zasalanie mięsa, suszenie go na słońcu, wędzenie. Zamykanie w chłodnych gliniankach, zamrażanie, kiszenie, peklowanie i tym podobne. Ostatnimi czasy zaczęto pakować jedzenie próżniowo. Pakowarki próżniowe ceny zaczynają się od trzystu złotych i kończą w okolicach dziewięciu tysięcy. Najtańsze modele tylko pakują naszą żywność, a te najdroższe oferują również możliwość regulacji temperatury, oraz ugotowania jedzenia zapakowanego w ten sposób.

Pakowarki próżniowe ceny

źródło: http://www.polkas.pl/pliki/sklep/produkty_d/pakowarka_pojemnikow_ctp_320.jpg

Jak działa pakowarka?

Każda pakowarka bez względu na model ma podobny sposób działania. Na wyposażeniu znajduje się pompa
i listwa zgrzewająca pokryta teflonem. Odsysa powietrze ze środa opakowania tak, że plastik szczelnie przylega do jedzenia
i równocześnie zgrzewa krawędź by powietrze nie dostało się do środka. W ten sposób pakuje się teraz chleb, mięso, warzywa oraz sery. I jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. W zależności od rodzaju jedzenia okres ważności produktu potrafi być nawet 4 razy dłuższy. Przykładowo ugotowany makaron jest zdatny do jedzenia przez około trzy dni, natomiast ten sam makaron zapakowany próżniowo wytrzymuje do nawet 12 dni. Pakowarki próżniowe nie są wykorzystywane tylko w wielkich sklepach. Takie urządzenie można postawić w każdym domu. Pakowanie próżniowe jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem. Zakup stu sztuk specjalnych worków do zapakowania żywności to koszt raptem 40 złotych. Dzięki tak niewielkiemu wydatkowi jedzenie, które chcemy wziąć na przykład na wakacje możemy przechowywać znacznie dłużej niż w słoiku lub w plastikowym pudełeczku bardzo chętnie branym przez ludzi do pracy.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl