Ginekolog endokrynolog

Ginekologia idzie cały okres do przodu. Są jeszcze to nowocześniejsze sposoby na poszukiwanie ciała ludzkiego. Coraz mniej inwazyjne i coraz dokładniejsze. Wielkim problemem wśród współżyjących seksualnie kobiet, jest rak szyjki macicy, który tak we wczesnym stadium jego wykrycia jest dokładnie uleczalny.

Jednakże w sukcesu zauważenia niepokojących objawów, które mogą być wynikiem takiej choroby, należy niezwłocznie zapisać się do lekarza na kolposkopie, aby wykluczyć chorobę. Konsekwencją braku powagi przy objawach, pewno stanowić rozwiązanie macicy.

Badanie takie produkuje się za pomocą kolposkopu. Istnieje toż nic dziwnego jak mikroskop z wziernikiem. Wziernik zostaje wprowadzony do pochwy z dobrym środkiem, aby sprawdzić, jaki odczyn jest w pochwie. Mikroskop ten pozwoli na to, aby otrzymać efekt trójwymiarowy oraz jednocześnie sprawia, że szkód jest zwiększony nawet dziesięciokrotnie, dzięki czemu lekarz ginekolog będzie mógł dobrze zbadać ściany pochwy i szyjkę macicy, aby skrupulatnie ocenić czy zachodzą tam jakieś zmiany. Należy pamiętać, że do badania trzeba się przygotować. Lekarz ginekolog zapewne poinstruuje pacjentkę jak należy się zabezpieczać przed badaniem. Przede wszystkim należy zrezygnować z kontaktów seksualnych a z badań ginekologicznych na tydzień przed planowanym badaniem.

Kobieta oddająca się badaniu kolposkopem, zazwyczaj spoczywa na określonym ginekologicznym fotelu. Badanie takie trwa zwykle kilka do kilkunastu minut. Jeżeli efekty są niepokojące to lekarz ginekolog, może zdecydować pobranie wycinka z macicy, to powinien będzie zatrzymać się przez jeden moment z każdej aktywności seksualnej, ponieważ będzie bogata czuć bardzo nieprzyjemny dyskomfort. W faktu tego urządzenia również ważne są parametry ergonomiczne, ponieważ jest wtedy narzędzie pracy.