Garderoba wieszak

Nadchodzi oczekiwana od dawna wiosna. Wówczas nie tylko okazja na zdjęcie kilku zbędnych kilogramów, ale dodatkowo na zmianę naszych nawyków żywieniowych. Cieplejsza aura skłania nas bowiem do usunięcia ciężkostrawnej diety opartej na ciele i nabiale i wzięcia ze zdrowia, które przekazują nam sałatki.

WitaminySałatki są dużą bombę witaminową. Dają nam one ludzi składników koniecznych do ważnego funkcjonowania organizmu. Polacy zawsze zawsze pamiętają pasja do chętniejszego sięgania po produkty pochodzenia zwierzęcego. Więc tak wiele wśród naszych rodaków schorzeń układu krążenia. Choroba wieńcowa, miażdżyca oraz nadciśnienie są wciąż jedną z podstawowych przyczyn zgonów w podeszłym wieku. Częstsze jedzenie sałatek i minimalizacja produktów pochodzenia zwierzęcego minimalizują ryzyko wysoko wymienionych schorzeń.

LekkostrawnośćWarzywa są o moc bardziej delikatne niż mięso i nabiał. Mniej zalegają w kształcie pokarmowym, dzięki czemu po ich spożyciu czujemy się lepiej. Warzywa posiadają odczyn zasadowy w przeciwieństwie do produktów mięsnych. Dzięki owemu nie wpływają one wywiadów ze zgagą i nadkwasotą. Dieta oparta na spożywaniu sałatek jest więc praktyczniejsza i estetyczniejsza dla swego planu pokarmowego.

Łatwość przygotowaniaPrzygotowywanie sałatek dobrze nie jest delikatne, szczególnie, jeżeli mamy odpowiednim sprzętem. Szatkownica do warzyw elektryczna sprawi, że przygotujemy je zadziwiająco szybko. Wystarczy tylko wybrać warzywa, z których potrzebujemy osiągnąć sałatkę, poszatkować je przy pomocy maszyny, wymieszać i skropić sokiem z cytryny. W przeciągu kilku sekund jesteśmy duży i odżywczy posiłek.

KalorycznośćZanim nadejdą jasne i letnie dni, warto zrzucić nieco tkanki tłuszczowej nagromadzonej podczas zimy. Najodpowiedniejszym sposobem, by osiągnąć upragnioną sylwetkę, jest wejście na dietę opartą na warzywach i sałatkach. Szybko przekonasz się, że potrafi żyć ona o wiele lepsza z starych polskich problemów i schabowych. Co bardzo, żeby przygotować pyszną sałatkę, nie powinien być mistrzem kuchni. Wystarczy wyobraźnia i myśl. To właśnie od nas zależy, z jakich składników stworzymy naszą piękną i całą sałatkę.