Filtr powietrza s307

Filtr magnetyczny jest określony specjalnie do ochrony domowych oraz innych niewielkich przemysłowych instalacji centralnego ogrzewania i czystej wody użytkowej, a też do całych urządzeń położonych w takich instalacjach przed zanieczyszczeniami ciałami stałymi. Przez coraz częstsze stosowanie wysokiej jakości urządzeń oraz armatury kontrolno – pomiarowej w budowach, jest konieczność filtracji wody, bo ich czysta i pewna praca warunkowana jest mocnym stopniem czystości przepływającej wody.

Filtry magnetyczne należy montować na rurociągach tak, aby kierunek przepływu wody był spójny ze strzałką odlaną na kadłubie, a pokrywa wybierała się na dole filtra. Filtry potrafią być inicjowane na rurociągach gładkich i pionowych. Filtry magnetyczne budują się z kadłuba, wkładu siatkowego, pokrywy, wkładu magnetycznego, uszczelek oraz elementów złącznych. Konstrukcja filtrów gwarantuje duży efekt filtracji wody dzięki możliwości dwuetapowego oczyszczania: technicznego i magnetycznego. Filtry magnetyczne możemy użyć w domowych instalacjach centralnego ogrzewania, podgrzewaczach przepływowych, pralkach automatycznych, zmywarkach do naczyń, instalacjach wodociągowych, które dają wszelkie urządzenia podgrzewające lub chłodzące wodę. Efekty działania filtrów magnetycznych to między innymi zapobieganie uszkodzeniom budowie i położonych w niej urządzeń, zwiększenie efektywności zainstalowanych magnetyzerów, zmniejszenie kosztów eksploatacji, zmniejszenie oporów przepływu wody lub cieczy w budów. Filtry magnetyczne mają wiele korzyści, kiedy na dowód brak kosztów użytkowania, są one także praktycznie bezobsługowe.
W Anglii uważa się ponad 20 milinów domów jednorodzinnych, w których większość ma założony system ogrzewania ogrzewania, a kraj ten istnieje w czołówce rozwoju nowoczesnych, ekologicznych technologii, które ułatwiają działanie systemów grzewczych. Na powierzchni kilku nowy lat w Anglii zostało wydanych ponad milion filtrów magnetycznych.