Drukarka fiskalna posnet thermal fv instrukcja obslugi

We wszystkich sklepach, także internetowych, lecz jednocześnie w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, lekarskich także innych pojawiły się kasy fiskalne. I choć klienci nie jednak mają, żeby zabierać ze sobą paragony organizowane przez usługodawcę czy kasjera w magazynie, to aktualnie oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla odbiorcę i możliwość drukowania paragonu dla właściciela kasy. Również to posiadacz kasy ustala, czy paragony służące do rozliczeń z fiskusem, uznają być zamieszczane na specjalnej rolce w klasie papierowej, lub może powinny stanowić tylko umieszczane na cyfrowym nośniku.

W wypadku klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej jest po jego części. Grupę klientów skarży się, że paragon nie stanowi im do niczego potrzebny, iż to specjalny papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej a za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może zapłacić mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe kierują naszych gości do sklepów, na stoiska w środowiskach handlowych lub do celów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Dobra jest rzecz, gdy klientowi został wydrukowany paragon, a klient go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się szukać w publicznym miejscu, i klient zdoła już wyjść ze sklepu, to za pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, który potrafi zostać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia podejmowania przez użytkowników paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została otwarta Loteria Paragonowa, w jakiej może otrzymać udział każdy właściciel paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup materiału lub usługi na ilość przekraczającą 10 zł, może swój paragon zapisać na części loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając ilość i datę zakupu. Ideą imprezy jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w maju. Raz na kwartał dostosowuje się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do tej pory przez fryzjerów i kosmetyczki i właśnie przez gabinety medyczne i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.