Droga ewakuacyjna w budynku mieszkalnym

Znak exit to oznaczenie drzwi wyjścia ewakuacyjnego, jakie znajduje wykorzystanie we każdych obiektach obiektach budowlanych, na które zgodnie z ważnymi przepisami nałożono obowiązek odpowiedniego oznakowania wyjść, za pośrednictwem których wykonywa się ewakuacja w razie wystąpienia zagrożenia (np. pożaru).

Takie oznaczenia uzyskuje się wszędzie tam, gdzie mamy do tworzenia z zdrowszymi zbiorowiskami ludzi, tzn. w interesach pracy, w tytułach, w budynkach kulturalno-rozrywkowych i sportowych, albo te w składach wielkopowierzchniowych. Do rozwiązania oznaczonego po angielsku EXIT prowadzą wcześniej często inne ruchy w istot strzałek i oznaczenia schodów ewakuacyjnych. Prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej jest niebagatelne stanowisko w sprawy ratowania zdrowia i utrzymania osób, które ujawniły się w okresie zagrożenia, zwiększając nadzieję na powodzenie ewakuacji.

Oznaczenie EXIT posiada charakterystyczny zielony kolor z białą oprawką i napisem, który ułatwia spożywa w przyjemny sposób dostrzec podczas procesu ewakuacyjnego nawet z bardzo dalekiej odległości (20-25 metrów). Zostało ono wykonane z ciekawej folii samoprzylepnej z wykorzystaniem wysokiej wartości kleju, co przekonuje mu wielką moc i solidność w uciążliwych warunkach albo z płyty PCV mocowanej za pomocą taśmy dwustronnej. Oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego jest naklejane na przeszkodzie w obiektu najczęściej nad drzwiami, stanowiącymi rozwiązanie z miejsca lub budynku. Folia, z jakiej odbyto oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego ma właściwości fotoluminescencyjne, dzięki którym świeci w nocy, umożliwiając sprawną ewakuację nawet w uciążliwych warunkach związanych z wyłączeniem prądu albo również z czystym zadymieniem, które ogranicza widoczność.