Diody led w samochodzie

Każdy z nas kojarzy zielone oprawki lamp z wybiegającym ludzikiem, które wskazują nam możliwość ewakuacji w razie zagrożenia. Są to określenia, które razem z prawem (tzw. Polska Norma Ewakuacyjna) muszą szukać się w placówkach państwowych i przedsiębiorstwach prywatnych. Znaki też trzymają na końca oznaczenie bezpiecznej drogi ucieczki z domu, w jakim trafiło do wypadku np. pożaru. Oznaczenia te korzystają najczęściej tradycyjne żarówki albo farbę fluorescencyjną.

 

Wraz z rozwojem technologii uzyskaliśmy możliwość stosowania oświetlenia awaryjnego led. Za jego pomocą możemy oznaczyć trasę ewakuacji i wyjścia awaryjne bez wydawania dużych środków. Diody LED cechują się dużą wydajnością świetlną i niskim poborem energii elektrycznej. Potrafimy je dawać bezpośrednio na ścianie czy suficie nawet co kilkadziesiąt centymetrów. Dzięki ich oszczędności, niewielkim wymiarom i małym kosztom eksploatacyjnym są bardzo opłacalną opcją dla doskonałych sposobów oznaczania dróg ewakuacji.

Cechą szczególną oświetlenia awaryjnego jest szansę jego brania podczas niedoboru lub całkowitego braku prądu. Jeśli mamy do czynienia z niespodziewaną luką w dostawie elektryczności w efektu awarii sieci lub pożaru naszej instalacji uruchomione zostanie oświetlenie awaryjne, jakie potrafi dotyczyć bez zasilania nawet do trzech godzin. To podejście jest gwarancją bezpieczeństwa dla naszych pracowników i klientów w razie zagrożenia.

Innowacyjna metoda oświetlenia LED nie tylko umożliwia nam małe koszty eksploatacji, lecz też środek na drugie zabezpieczenie swoich firmy i przedsiębiorstw.