Bezplodnosc cytaty

Niepłodność u ludzi spowodowana jest przede wszystkim małą ruchliwością plemników, niską jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest produktem niskiej jakości nasienia, czyli zmniejszoną ilością plemników (tanio niż 20 mln w 1 ml) lub ich zmniejszoną ruchliwością.

Pomysł na wtedy zawierają m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste korzystanie z sauny, mała i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność wywołana jest poprzez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w efektu przebytej infekcji czy urazu. Działa to bowiem czasem brakiem w nasieniu dojrzałych plemników, a czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na prace rozrodcze wpływać mogą też choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym ruchem w działaniu męskiej niepłodności jest zmiana trybu życia. Pomoże na pewno aktywność ruchowa oraz rezygnacja z używek np. alkoholu. Na sytuacja nasienia korzystnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, można w akty i warzywa oraz dostarczanie do organizmu witaminy I i C. Jeśli niepłodność jest skutkiem zaburzeń hormonalnych pacjentowi zalecane są hormony. Niedrożność nasieniowodów zmienia się w poszczególnych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyBezpłodność może mieć ponad podłoże genetyczne. Warto zdobyć więc pod uwagę zwykle w sukcesie, gdy u kobiety dotarło do kilku poronień z rzędu. Często obniżenie płodności pochodzi z nieprawidłowości w chromosomach. Rzadziej jest wówczas zmiana genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności zapewne być dodatkowo przebycie świnki. Ta dolegliwość wieku dziecięcego u małych chłopców pewno stanowić wysoce groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po dokonaniu dojrzałości płciowej, może przyjść zapalny obrzęk jąder, które powodować może niepłodność. Równie groźne są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia stworzone przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto wspomnieć oraz o Systemie Kallmana. Istnieje to schorzenie genetyczne, które ukazuje się brakiem lub zanikiem powonienia, i czasem oraz opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U mężczyzn dotkniętych tym schorzeniem występują dużo niskie jądra, prącie i słaby poziom testosteronu. Rokowania na działania maja pacjenci z poziomem jąder powyżej 2,5cm.