Badanie histopatologiczne plodu wikipedia

Podczas pierwszego badania USG, kiedy możliwe istnieje szybko zobaczenie swego przyszłego potomka, otrzymujemy biometryczne wymiary płodu oraz kilka zdjęć wzbogaconych dziwnymi cyframi i oznaczeniami, które nie tylko przychodzą nas w stan ciężkiej konsternacji, jednak także niepokoju. Przede każdym jednak pamiętajmy, że specjalista jest osobą kompetentną. A jeżeli na randce nie usłyszeliśmy, że pojawiło się jakiekolwiek zagrożenie płodu, absolutnie nie musimy się niczym przejmować.

Poniżej przedstawiamy biometryczne wymiary płodu, czyli oznaczenia, jakie stosują specjalisty w sensie opisania wymiarów naszego nienarodzonego dziecka.

https://www.grupa-wolff.eu/elektrotechnika/puszki-rozgalezne-skrzynki-zaciskowe-wykonaniu-przeciwwybuchowym/

GS (gestational sac) – jest zatem zasługę pęcherzyka ciążowego, stanowi ważne oznaczenie wymiarowe w sukcesu badania wczesnej ciąży czyli jej zdaniu. Jest obecne zasługa zaczynana od 4 do 7 tygodnia ciąży, zaś w realizacji stanowi oznaczenie zarodka nim będzie on na tyle zdrowy i dostępny, by można go istniałoby w inny możliwość zmierzyć.
YS (yolc sac) – wielkość ciałka żółtego. Podstawowy wymiar od 5 do 10 tygodnia ciąży. Zbyt wielka cenę tego określenia oznacza nieprawidłowy rozwój płodu i dodatkowe szybkie poronienie. W wypadku zaistnienia tego działania bezwzględnie zostaniemy poinformowani przez lekarza.
CRL (crown to rump length) – wielkość zarodka. Długość wynoszona od czubka głowy do najniżej położonej części miednicy oraz wynosi pierwszą pozycja dziecka, jaka jest osiągalna w poszukiwaniach USG.
HC (head circumference) – wielkość główki. Stanowi obwód główki dziecka w jej najszerszym środowisku i dostarcza do określenia prawidłowego rozwoju płodu. Jeszcze może pomóc do powiedzenia szacowanego czasu ciaży w drugim trymetrze.
FL (femur length) – długość kości udowej. Dostarcza do powiedzenia ewentualnych defektów dziecka w dalszej części ciąży. Może wtedy pozwolić na stwierdzenie między innymi karłowatości dziecka bądź i nowych wad wrodzonych.
AC (abdominal circumference) – obwód brzuszka. Służy ocenie harmonijności i proporcjonalności rozwoju płodu. Zły produkt może oznaczać różnego sposobu wady wrodzone dziecka.

Oczywiście, podanych czasów jest daleko daleko dodatkowo są one w stanie większym lub niższym możliwe do odczytania przez laików. Nie należy jednak się zbytnio przejmować, jeśli czegoś nie rozumiemy. Po pierwsze, wszelkie nieprawidłowości w ciągu dziecka będą nam od razu zgłoszone przez specjalisty wykonującego badania. Jeśli natomiast gryzie nas ciekawość, możemy poprosić przy okazji badania o wyjaśnienie jego efektów.