Badanie ginekologiczne bardziej swiadome dla pacjenta

Nikt nie lubi wizyt u lekarza, ponieważ nigdy nie wiadomo, czy nie okaże się, że jest się na coś poważnie chorym. Niemniej jednak od czasu do czasu trzeba chodzić na okresowe badania, które mogą wykazać, jaki jest ogólny stan zdrowia pacjenta. Znacznie gorzej jest wtedy, gdy chodzi o badanie ginekologiczne, ponieważ jest niezwykle stresujące dla kobiety. Nic więc dziwnego, że jeśli nie ma takiej potrzeby, odkłada się je na bliżej nieokreśloną przyszłość. Zazwyczaj o takiej wizycie myśli się jak najgorzej ze względu na to, że jest ona wyjątkowo krępująca i niekomfortowa.

Świadome uczestnictwo w badaniu

Pojawiają się jednak takie urządzenia, jak kolposkopy, które mają sprawić, by taka wizyta była też bardziej dogodna dla kobiet. Pacjentki będą mogły bowiem nie tylko słuchać suchych faktów lekarza, ale również widzieć dokładnie o czym mówi. Będzie to możliwe ze względu na to, że takie urządzenia są wyposażone w kamerę. W ten sposób zamiast słuchać suchej relacji o tym, jaki jest aktualnie stan zdrowia, pacjentka może bardziej świadomie uczestniczyć w podejmowaniu decyzji o tym, jak ma ewentualnie wyglądać leczenie.

http://art-bike.pl/grupa-wolff/bezpieczenstwo-instalacje-procesowe/detekcja/sterowniki-detekcja/gasgard-xl/

kolposkopy

źródło: http://www.mikroskopy.pl/_cache/r_230511cc4b9d8402.JPG

Pierwsza wizyta

Takie rozwiązanie co prawda nie jest doskonałe, zwłaszcza jeśli kobieta pierwszy raz będzie u ginekologa. Już bowiem sama wizyta jest wystarczająco mocnym przeżyciem. A oprócz tego trzeba będzie jeszcze oglądać siebie od środka w obecności lekarza. Z drugiej strony można łatwiej nawiązać nić porozumienia z doktorem, który będzie mógł przedstawić pacjentce to, jak w danym momencie ocenia jej stan zdrowia i co w związku z nim zaleca. Widząc dokładnie na ekranie to, o czym będzie mówić, kiedy będzie szczegółowo opisywać różne występujące zmiany i pokazywać je na ekranie, pacjentka będzie mogła lepiej zrozumieć stan, w jakim się znajduje.

Leczenie

W ten sposób, jeśli będzie trzeba szybciej podjąć się leczenia, nie będzie na przykład zwlekać z podjęciem takiej decyzji. Mając większą świadomość swojego stanu zdrowia, pacjentka będzie też prawdopodobnie bardziej starała się dbać o to, by w razie jakiś dolegliwości jak najszybciej udało się jej wyleczyć. Może się więc okazać, że obecność kolposkopów w gabinecie ginekologicznym przysłużą się dialogowi pomiędzy lekarzem i pacjentem, który zaowocuje podjęciem najlepszej decyzji związanej z leczeniem w związku z postawieniem określonej diagnozy w danym przypadku.